Реклама / Ads
5| 11012 |08.05.2017 НОВИНИ

Здравният министър проф. Петров се заема с монопола на Здравната каса

.
Новият здравен министър проф. Николай Петров определи приоритетите на новия кабинет в здравеопазването. Той се обяви и за демонополизация на Здравната каса, което щяло да донесе повече средства в системата.
 
Според него най-напред държавата трябва да се справи с болниците, които са пред затваряне, както и с хроничното недофинансиране на здравната система и монопол на Здравната каса, съобщи Нова телевизия.

При встъпването си в длъжност като здравен министър Петров заяви, че ще следва програмата на управляващата коалиция.

Основните приоритети в здравеопазването ще бъдат профилактиката и ранната диагностика на заболяванията. Акцент щял да се постави и върху ограничаването на употребата на наркотици сред българите.

Той се обяви и за демонополизация на Здравната каса, което щяло да донесе повече средства в системата. Приоритет остава и изграждането на единна информационна система.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 7465 |18.02.2018 Зам.-министър кадрувал в НЗОК и променял бюджети на болници . 0| 4465 |10.11.2017 Депутатите гласуват новия здравен министър . 2| 4742 |08.11.2017 Петър Москов: Бюджетът на НЗОК за 2018 г. - отказ от здравна политика . 8| 5080 |09.10.2017 Н. Петров: Държавата поема извънболничното лечение на бедните без осигуровки

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads