0| 4393 |07.05.2017 НОВИНИ

Златните момичета се окичиха с медали в София

.
Българските златни момичета на художествената гимнастика се окичиха с медали от Световната купа в София. Невяна Владинова спечели три златни и едно сребърно отличие във финалите на отделните уреди.

Владинова, която вчера триумфира в индивидуалния многобой, днес беше най-добра на обръч с 18.400 и на топка с 18.100.

Другата българка Катрин Тасева, сребърна медалистка в многобоя от събота, завърши четвърта на топка със 17.250 след италианката Александра Аджурджукулезе и Алина Харнаско (Беларус) с по 17.650.

Среброто на орбъч пък взе Линой Ашрам (Израел) с 18.200, а бронза заслужи Катeрина Халкина (Беларус) с 18.050.

На лента Владинова триумфира със 17.400, а Тасева заслужи бронз с 16.850. Среброто пък грабна Катерина Халкина (Беларус) със 17.100.

Владинова отстъпи първото място единствено на бухалки, на които завърши втора със 17.850, а победителка стана Алина Харнаско (Беларус) с 18.350.

Линой Ашрам (Израел) се класира трета със 17.400, а Тасева приключи седма с 15.300.

Състезанието беше последна проверка за националките преди Европейското първенство в Будапеща от 19 до 21 май.

Ансамбълът на България спечели сребро и на финала на три топки и две въжета Световната купа по художествена гимнастика в зала "Арена Армеец" в София.

Възпитаничките на Весела Димитрова, по-рано днес останаха със сребро и във финала на пет обръча. Те бяха оценени с 17.900 точки, след като получиха максималните 10.000 за трудност, но допуснаха някои неточности при изпълнението и се класираха втори.

Победител и на пет обръча стана Украйна със 18.300, а бронза взе Беларус със 17.400.

Така България спечели общо 10 медала, пет от които златни, на Световната купа в София, която беше последна проверка преди Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща от 19 до 21 май.