Реклама / Ads
61| 15497 |12.05.2021 АКТУАЛНО

Първо уволнение в МВР: Министър Рашков освободи административния секретар

.
Бойко Рашков
Първото уволнение в МВР е станало факт само часове след встъпването в длъжност на служебния вътрешен министър Бойко Рашков. Освободен е бил административният секретар на МВР Бойко Славчев. Това е най-висшият държавен служител в министерството и се ползва от защитата на закона за администрацията, пише ”24 часа”
 

Славчев заема длъжността от повече от 6 години, като преди това е работил в БОРКОР в Министерския съвет. А в периода 2009-2013 г. е бил началник на кабинета на тогавашния вътрешен Цветан Цветанов.

 

Славчев е основният свидетел по разследването на сделката с покупката на джипове "Грейт Уол" от секретаря по антикорупция на президента Румен Радев Пламен Узунов докато бе служебен вътрешен министър в първия кабинет, съставен от държавния глава през 2017 г. Сделката с европейски средства се разследва от прокуратурата.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 41| 27905 |29.11.2021 Само във Фрог: План за махането на Рашков обсъждали прокурори и човек на Еврото на тайна среща . 26| 13155 |02.06.2021 Нова фаза на скандала с подслушванията: Прокуратурата нахлу в МВР . 7| 17455 |01.03.2017 Скандал в МВР! Уволнен шеф стои пред пернишката полиция с наградите си . 21| 17693 |05.11.2014 Главсекът на МВР трепери за поста си, изпадна в изолация

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads