Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5237 | НАРОДЕН ГЛАС

Китай праща мисия до Марс след 10 години

Китай праща мисия до Марс след 10 години
Китай ще изпрати мисия до Марс през 2020 г. По думите на главния инженер на мисията Чжан Жунцяо, Китай планира да стане първата страна, съвместила орбитална дейност с тази на повърхността на Марс в една и съща мисия.
 

В китайския проект се работи по три основни направления – орбитален апарат, спускаем модул и марсоход.

 

По думите на учения, Китай планира до 2020 г. да осъществи кацане на безпилотен апарат на Луната в рамките на програмата „Чанъе – 4” , както и да отправи към естествения спътник на Земята безпилотната мисия „Чанъе – 5” с възвръщаем модул за получаване на образци от грунта.

 

Чжан Жунцяо отбеляза, че Китай планира да отправи една мисия към Юпитер през 2036 г. и друга към Уран през 2046 г.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Китай планира полет до Юпитер 0| 4904 | Китай планира полет до Юпитер Кандидат на ДОСТ член на комисия от „Патриотичния фронт“ 0| 4742 | Кандидат на ДОСТ член на комисия от „Патриотичния фронт“ Европейската комисия обявява война на кеша 5| 6923 | Европейската комисия обявява война на кеша

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads