Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
13| 6343 | ПОЛИТИКА

Атакуват Желева с нечестни слухове

Румяна Желева
Румяна Желева
Слухове с българска следа създават напрежение около бъдещия еврокомисар Румяна Желева. Информацията е била потвърдена от лидерът на Зелените в Европейския парламент Даниел Кон-Бендид, цитиран от БНР
 
. Според него има слухове и съмнения около определени комисари и те засягат кандидатите от България и Унгария. Според политика кандидатите от тези държави трябва да изяснят всичко свързана с досегашната им кариера. Искаме пълна прозрачност и то още преди изслушванията, настоява Бендид и предупреждава, че Зелените си запазват правото да зададат съответните въпроси.

Румяна Желева предстои да се яви на изслушване пред три европейски парламентарни комисии. Една от тях е председателствана от представител на Зелените - французойката Ева Жули.

Същевременно на друга пресконференция в Страсбург председателят на ЕНП Жозеф Дол е потвърдил, че е чул, че има слухове, свързани с Румяна Желева, но в партията му работели със слухове. Дол е декларирал, че има намерение да пита българката за дейността на съпруга й, свързван със сенчести групировки.

Аако има слухове трябва да им се отговори и да се разкрие всичко,смята председателят на ЕНП.
Той не вярва, че Румяна Желева ще бъде отхвърлена при предстоящите изслушвания, и ще направи всичко възможно това да не стане. Дол е изразил готовност да я защитава повече от всички останали кандидат-комисари, защото според него Желева е поставена в много трудна ситуация, а атаките срещу нея са нечестни. Frognews.bg
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Ив. Костов: 7 млрд. от бюджета липсват! 43| 10305 | Ив. Костов: 7 млрд. от бюджета липсват! Сините празнуват 20 години СДС 42| 6369 | Сините празнуват 20 години СДС Дайте талибана на Яне, защото не му достига един човек 13| 6196 | Дайте талибана на Яне, защото не му достига един човек Станишев избра прекия началник Доган пред другарския съд на "Позитано" 17| 8077 | Станишев избра прекия началник Доган пред другарския съд на "Позитано"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads