Реклама / Ads
7| 9798 |28.08.2017 ПОЛИТИКА

Радан Кънев: Посещението на Макрон не беше успешно

.
Визитата на френския президент Еманюел Макрон в България не беше успешна по отношение на разговорите за Еврозоната и Шенген. Това заяви зам.-председателят на ДСБ Радан Кънев. По думите му никой от участниците в срещите не е чул това, което е искал.
 

"Влизаме в едно ускорено бъдеще на Европа, при което усилено вървим към една по-обединена Европа. В това бъдеще трябва да се научим да отстояваме националния си интерес", заяви Кънев.

 

Според него ако се приеме искането на Макрон за затягане на европейските правила за т.нар командировани работници от по-бедните държави от Европейския съюз, това ще удари по българската икономика.

 

"Ние имаме интерес български работници да бъдат командировани във Франция. Ако предложенията на Макрон бъдат приети едно към едно, ще пострада цялата българска икономика, както и българските работници. Българският интерес е да търси компромисно решение. В този контекст позицията на Борисов беше много по-балансирана от позицията на президента Радев, който, кой знае защо, даде безусловна подкрепа", заяви Кънев.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 7343 |15.09.2023 Радан Кънев: Отпадането на МСП е много важен сигнал за приемането ни в Шенген . 7| 6372 |05.03.2019 Радан Кънев: Макрон е с най-пълнокръвната визия за бъдещето на Европа . 3| 6412 |12.08.2017 Макрон тръгва да очарова Източна Европа, не пропуска и България . 44| 6761 |16.06.2016 Радан Кънев: Премиерът унизи военния министър и президента

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads