Реклама / Ads
13| 6862 |23.03.2014 СВЯТ

42 кг злато и скъпоценни камъни иззети от дома на бивш украински министър

.
42 кг злато и 4,8 милиона долара в брой откриха в дома на бившия украински министър на енергетиката Едуард Ставицки. Той бе заподозрян в присвояване на държавни средства и затова жилището му бе обискирано.
 

У Ставицки са намерени още торби със скъпоценни камъни и 16 скъпи часовника.

 

Според сайта Украинска Правда Ставицки, който избягал в Италия, бил замесен в афери, които имат връзка с луксозната резиденция на Виктор Янукович в предградията на Киев. Съобщението за откритите богатства бе направено ден след ареста на генералния директор на националната петролна и газова компания "Нафтогаз" Евгений Бакулин, заподозрян в корупционни афери за близо 4 млрд. долара.

 

В петък е бил обискиран и домът на бившия министър на земеделието Микола Присяжнюк и били конфискувани 286 000 долара и луксозни часовници. Тези министри и ръководители бяха назначени при управлението на Янукович, който е обвинен от новите власти в Киев в корупция в големи мащаби и в отклоняване на десетки милиарди евро полза на близки и съюзници.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 2432 |03.12.2025 Огромен обир в Истанбул: 25 кг злато и 55 кг сребро изчезнаха от съдебен склад . 0| 3712 |23.10.2025 Украйна отпуска 200 милиона долара за спешен внос на газ . 7| 7855 |07.03.2014 Янукович получил инфаркт? . 9| 11148 |24.02.2014 Вижте автопарка на Янукович и луксa в дома на бившия главен прокурор на Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads