Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3825 | СВЯТ

52 са жертвите на аварията във въглищната мина в Русия

52 са жертвите на аварията във въглищната мина в Русия
Източник: БГНЕС
52 са жертвите на аварията във въглищната мина ”Листвяжная”, в руския град Белово. 46 от тях са миньори, а шестима - спасители.
 

Причина за трагедията - най-тежка в областта на минното дело от съветски времена насам, е запалване на въглищен прах и силно задимяване.

 

В момента на инцидента под земята - на дълбочина около 250 метра, е имало 285 души. Голяма част от тях са евакуирани.

 

49 души все още са в болница, като четирима от тях са в критично състояние. По случая се води разследване.

 

До момента са задържани трима души, включително директорът на мината, заради неспазване на предписания за сигурност.

 

Това не е 1-вият инцидент в "Листвяжная" - през 2004 година експлозия на метан отнема живота на 13 души.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
В Ню Йорк почетоха жертвите от 11-и септември 0| 3716 | В Ню Йорк почетоха жертвите от 11-и септември Жертвите на урагана Айда в Луизиана вече са 12 0| 3718 | Жертвите на урагана Айда в Луизиана вече са 12 Бурята “Айда” потопи нюйоркското метро. Жертвите на стихията са вече 6 0| 4150 | Бурята “Айда” потопи нюйоркското метро. Жертвите на стихията са вече 6 Над 720 са вече жертвите от земетресението в Хаити 0| 3834 | Над 720 са вече жертвите от земетресението в Хаити

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads