Реклама / Ads
2| 5442 |14.09.2010 СВЯТ

Австралиец изпуши Библията и Корана

.
Австралийски адвокат скъса страници от Библията и Корана и си сви цигара, която изпуши пред уеб-камерата в дома си. След това реши да качи скандалния клип в You Tube.
 

12-минутното видео се появи в мрежата само дни, след като заплахата на пастор от САЩ да изгори свещената книга на исляма предизвика вълна от протести по света, съобщи АФП. В клипа Алекс Стюърт, член на атеистка група, показва как откъсва страници от Библията и Корана и ги изпушва.

Цигарата, която е свита от Библията, прилича на джойнт, а Стюърт показва очевидно задоволство от качествата на дима. Видеото беше, след като бе публикувано в неделя след заплахите на американския пастор Тери Джоунс да изгори 200 копия от Корана. Джоунс се отказа от намеренията си, но при протестите за 11 септември двама евангелисти късаха и хвърляха страници от Корана. Работодателите на Стюърт от Технологичния университет на Куинсланд реагираха мигновено и заявиха, че той е уволнен. Самият Стюърт пък подчерта, че видеото е шега и израз на правото му на свободно слово. "Хората правят подобни неща през цялото време и ако някой наистина се вълнува толкова, явно ги приема прекалено насериозно", заяви той.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 2950 |24.08.2025 Белият дом във война с Джак Уайт . 8| 6272 |29.07.2025 Сърбин спаси самолет от терорист: "Майку ти еб*м" срещу "Аллах Акбар" . 1| 2851 |18.07.2025 Висши християнски духовници в Газа след удар по католическа църква . 1| 2791 |20.06.2025 Пропалестински активисти повредиха самолети във военна база в Обединеното кралство

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads