Реклама / Ads
1| 4793 |25.02.2019 СВЯТ

Осъдиха на шест години затвор за корупция бивш кмет на Рим

.
Забележителсностите в Римо привличат туристи от цял свят.
Бивш кмет на Рим Джани Алемано е осъден на шест години затвор за корупция. Името му нашумя в скандал за внедряването на мафията в управата на италианската столица.
 

Бившият кмет на Рим Джани Алемано, който управлява града от 2008 до 2013 г. бе осъден на шест години затвор за корупция. Присъдата му е заради скандала "Мафия Капитале" за внедряването на мафията в управата на италианската столица, предаде Франс прес.

 

Скандалът "Мафия Капитале" избухна през 2015 г. Разследването разкри в римската община мрежа от 46 души - престъпници, предприемачи и политици. Мрежата бе ръководена от бившия крайнодесен активист Масимо Карминати, който вече е бил осъждан за принадлежност към престъпна групировка в Рим през 80-те години.

Според прокуратурата негова дясна ръка е бил Салваторе Буци, шеф на работещо за римската община кооперативно дружество.

 

През септември 2018 г. двамата бяха осъдени - на 14 и половина години затвор за Карминати и 18 години и 4 месеца за Буци.

 

Алемано е заподозрян, че е взел 125 000 евро от Буци - 75 000 за предизборни срещи, 40 000 за фондацията му "Нова Италия" и 10 000, получени в брой от посредник.

Бившият кмет на Рим е обвинен, че в замяна е улеснил назначаването на близък до Буци човек в ръководството на общинска фирма и е деблокирал плащането на парични суми от друга общинска фирма за кооперативното дружество на Буци.

 

"Невинен съм, винаги съм го казвал и ще го повторя пред съда при обжалването. Със сигурност ще обжалваме, щом получим мотивите на присъдата", заяви Алемано.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2834 |11.02.2025 Джорджа Мелони: Нашият ангажимент в борбата срещу мафията е неотменим . 0| 3980 |05.11.2018 Осъден мафиот взе четири жени за заложници в Италия . 1| 6632 |24.02.2013 Избори в Италия; прокуратурата погна Берлускони . 1| 5770 |26.10.2012 Решено: 4 години затвор за Берлускони

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads