Реклама / Ads
0| 6026 |21.06.2015 СВЯТ

Протест заля Атина

.
Протест заля Атина. Хиляди излязоха на улицата, за да се опълчат срещу политиката на икономии и в подкрепа на твърда позиция срещу международните кредитори, информира ДПА.
 

 Демонстрацията пред сградата на парламента се провежда под лозунга "срещу строгите икономии". Участниците призовават да бъде спряна приватизацията, а някои от тях и за излизане от еврозоната. Към протеста се присъединиха симпатизанти на правителството на Алексис Ципрас, синдикатът на държавните служители, както и множество организации на леви партии, които не са представени в парламента. Има представители и на дяснопопулистката  "Независими гърци", която от януари управлява заедно със СИРИЗА. 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4626 |06.05.2016 В Гърция започва тридневна обща стачка . 0| 5394 |15.07.2015 Двама управляващи си тръгнаха от Ципрас . 0| 5620 |06.11.2012 Гърция парализирана за 48 часа . 0| 5288 |12.11.2010 Среднощно меле между гръцката полиция и докери

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads