5|
2315
|15.01.2026
СВЯТ
Reuters: САЩ може да ударят Иран до часове
Интервенция на САЩ в Иран става все по-вероятна. Американски удар може да последва в рамките на следващите 24 часа, твърдят неназовани високопоставени европейски служители, цитирани от Reuters.
Израелски източник твърди пред Reuters, че президентът Доналд Тръмп изглежда е взел решение за намеса, макар че обхватът и точният момент на операцията остават неясни.
Като предпазна мярка Съединените щати започнаха изтегляне на част от персонала си от военни бази в Близкия изток на фона на нарастващото напрежение в региона.
От своя страна Иран предупреди съседните държави, че ще нанесе удари по американски военни бази на тяхна територия при атака от страна на Вашингтон.
САЩ поддържат военно присъствие в целия регион, включително чрез изнесен щаб на Централното командване в Ал Удейд в Катар, щаба на Пети флот в Бахрейн, както и бази в Кувейт, Обединените арабски емирства, Ирак, Саудитска Арабия, Йордания и Турция, отбелязва Reuters.
Моля, подкрепете ни.
Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads