Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 4368 | СВЯТ

САЩ: Избягвайте пътувания до Украйна заради заплахи от Русия

САЩ: Избягвайте пътувания до Украйна заради заплахи от Русия
Съединените американски щати съветват гражданите си да избягват пътувания до Украйна заради заплаха от Русия. Съобщението идва от Държавния департамент на САЩ и е цитирано от международните агенции. То идва на фона на опасенията, че по границата между Русия и Украйна може да се стигне до ескалация на напрежението. Източници на американското разузнаване вече загатнаха, че Кремъл готви нападение в началото на идната година.
 

"Държавният департамент продължава да съветва американските граждани да не пътуват до Украйна заради COVID-19 и да преразгледат пътуването до тази страна във връзка с нарастващите заплахи от Русия. Проявявайте повишено внимание поради престъпност и граждански вълнения", пишат от Държавния департамент.

 

Москва от своя страна отрича да представлява заплаха. Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков обаче същевременно не изключи вероятността от провокации за оправдаване на подобни изявления и предупреди, че опитите за насилствено разрешаване на кризата в Югоизточна Украйна ще имат най-сериозни последици.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Г-7 с предупреждение към Русия: Военна агресия срещу Украйна ще има огромни последици 1| 3703 | Г-7 с предупреждение към Русия: Военна агресия срещу Украйна ще има огромни последици Русия контра на Вашингтон: Не подготвяли нахлуване в Украйна 5| 4575 | Русия контра на Вашингтон: Не подготвяли нахлуване в Украйна Байдън предупреди Москва заради Украйна 0| 3654 | Байдън предупреди Москва заради Украйна Напрежение между Русия и Украйна. НАТО и САЩ предупреждават Кремъл да внимава 4| 4762 | Напрежение между Русия и Украйна. НАТО и САЩ предупреждават Кремъл да внимава

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads