Реклама / Ads
4| 6606 |20.05.2014 СВЯТ

Украинските сили с нов обстрел на Славянск

.
Украински военни възобновили артилерийния обстрел на Славянск вечерта на 19 май и тази сутрин. Обстрелът се извършва от планина Карачун. Чуват се силни взривове, градът буквално се тресе . В резултат на това, има частично разрушени жилищни сгради в с. Семьоновка, предава пратеник на ИТАР-ТАСС от мястото на събитието.
 

От опълчението съобщиха, че след тежкия обстрел в района на Семьоновка е имало въоръжени сблъсъци между Нацгвардията и опълченците в продължение на час и половина.

Депутати на Държавната Дума в Москва смятат, че киевската хунта се опитва да прикрие престъпните си действия в Донбас. Именно така те обясняват отвличането на двамата руски журналисти от телевизионния канал Lifenews Олег Сидякин и Марат Сайченко, които са били задържани до Краматорск от Нацгвардията преди няколко дни. За последен път е имало връзка с тях на 18 май. Хунтата е предявила на руските журналисти обвинения за съпричастност към тероризъм.

Руските депутати подготвят специално заявление с искане за освобождаване на журналистите.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 24| 3207 |12.12.2025 САЩ предлагат на Украйна да се изтегли от Донбас в замяна на „свободна икономическа зона“, твърди Зеленски . 5| 22896 |11.12.2025 Белгия е „новата“ Унгария: ЕС заплашва Брюксел с изолация заради заем за Украйна . 1| 2631 |10.12.2025 Самолет на суданската армия се разби при кацане . 0| 3215 |10.12.2025 Намерен е мъртъв в Киев синът на първия космонавт на независима Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads