Реклама / Ads
0| 4630 |10.06.2021 АРТ ДЖУНГЛА

Филмът ”Добре дошли в Чечения” за преследването на хомосексуалисти спечели BAFTA

.
Източник: Twitter
Документалният филм на Дейвид Франс ”Добре дошли в Чечения”, който разказва за евакуацията на хомосексуалисти от републиката, получи награда от Британската академия за филмово и телевизионно изкуство (BAFTA), съобщават от руската медия Meduza.
 

Лентата спечели номинацията за най-добър международен проект.

 

Дейвид Франс е режисьор на „Добре дошли в Чечения“ с BBC Storyville. Снимките започват през 2017 г., когато "Новая газета" съобщи за масовото преследване на хомосексуалисти в Чечения.

 

Изданието пише, че по това време в Чечения са били задържани и измъчвани над сто души. Най-малко трима души са били убити според "Новая газета". Чеченските власти отрекоха съобщения за тормоз над ЛГБТ хора.

 

Световната премиера на филма се състоя на фестивала в Сънданс в началото на 2020 г. След това филмът беше пуснат на платформите на BBC във Великобритания и на HBO в САЩ. Фрагменти от лентата бяха публикувани от Meduza.

 

Превод и редакция от Meduza: Мира Ереева




f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3567 |28.05.2025 Омразата, маскирана като мъжественост: Тейт отново под ударите на закона за престъпления срещу жени . 0| 3282 |17.02.2025 „Конклав“ и „Бруталист“ поделиха отличията на БАФТА . 0| 5358 |03.02.2020 Наградите БАФТА: Големите победители - ”1917” и ”Жокера” . 1| 7765 |13.02.2012 Мерил Стрийп спечели БАФТА за „Желязната лейди“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads