Реклама / Ads
1| 6219 |09.06.2018 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Лидерите от Г-7 не се разбраха по търговските въпроси

.
Първият ден от лидерската среща на Г-7 в Канада не донесе сближаване на позициите по търговските въпроси. Все още не е ясно и дали ще бъде приета обща декларация от срещата.
 

Лидерите от Г-7 ще споделят информация помежду си и ще работят с интернет доставчици и социални медии за осуетяване на външна намеса в избори в страните им. Това се казва в проектодокумент от срещата на върха на групата в Канада, предаде Ройтерс.

Освен това САЩ, Канада, Япония, Франция, Германия, Великобритания и Италия ще осигурят прозрачност на финансирането на политическите си партии и на политическите реклами, особено в предизборни кампании.

След края на първата работна сесия на на Г-7 френски официален представител заяви, че ЕС и Вашингтон ще започнат експертни разговори по търговията до две седмици, отбелязва БНР.

Президентите на Франция и Съединените щати Еманюел Макрон и Доналд Тръмп обявиха напредък в преговорите си и по други теми на втората си двустранна среща. Засега не се споменава сближаване на позициите по митата върху стоманата и алуминия.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2683 |30.10.2025 Орбан и Тръмп ще разговарят във Вашингтон на 7 ноември . 11| 3141 |16.08.2025 Реакции на световни лидери за историческата среща в Анкъридж . 1| 2644 |13.08.2025 Тръмп: Евролидерите са прекрасни хора, които искат да видят сключена сделка . 1| 3949 |09.08.2025 Мирните планове на САЩ, Мерц наказва Израел, подготовка на убийство на Орбан

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads