Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5599 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

МВФ: Над 5% ще е инфлацията в България до края на 2011

МВФ: Над 5% ще е инфлацията в България до края на 2011
Над 5 % ще е инфлацията у нас в края на годината, а икономиката ни ще отбележи растеж от 3 на сто.
 

Това е прогнозата на Международния валутен фонд, цитирана от БНР. Средният ръст на Брутния вътрешен продукт за тази година се очаква да бъде около 2,5 процента.

Анализът на експертите за икономическото развитие на Европа показва стабилизиране на икономиките след дълбоката рецесия по време на кризата.

Бас Бакер от МВФ коментира, че най-сериозен риск след финансовата криза ще създава точно инфлацията и най-вече поскъпването на храните и горивата. По думите му възстановяването на Югоизточна Европа се забавя отчасти и поради факта, че регионът беше засегнат от кризата по-късно.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
2,8% е инфлацията в еврозоната 0| 5788 | 2,8% е инфлацията в еврозоната България "отличник" по ръст на инфлацията 8| 7212 | България "отличник" по ръст на инфлацията Инфлацията – продължава да се покачва 8| 12004 | Инфлацията – продължава да се покачва Инфлацията в ЕС над 2% 0| 5828 | Инфлацията в ЕС над 2%

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads