Реклама / Ads
1| 4824 |12.01.2017 НОВИНИ

Американското разузнаване: Слуховете срещу Тръмп вредят на националната сигурност

.
Доналд Тръмп
Американското разузнаване би сериозен отбой по повод обвиненията, че има данни за зависимост на избрания президент Доналд Тръмп от Русия. Директорът на разузнавателните агенции в САЩ Джеймс Клапър заяви, че разузнаването не е пуснало в медийното пространство данните, че Тръмп е посещавал Русия, за да бъде поливан с урина от проститутки, както и не потвърждават достоверността на документите, които хвърлят тези обвинения върху милиардера.
 

Клапър е разговарял с Тръмп, като двамата са говорили за секретните доклади на американските спецслужби, посветени на извършените в периода на предизборната президентска кампания кибератаки, приписвани на Русия.

 

"Ние обсъдихме също и документ на една частна охранителна компания, който през последните месеци широко се разпространи в медиите, даже още преди разузнавателната общност в страната да бъде известена за него. Аз подчертах (пред Тръмп), че този документ не е бил съставен от американското разузнаване и не смятам, че той е изтекъл от разузнавателните служби", посочи Клапър.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2842 |04.04.2025 Тръмп да не разговаря с Путин, натиснали американския президент съветниците му . 15| 3665 |03.03.2025 Тръмп: Аз съм единственият президент, който не е отстъпил територията на Украйна на Путин . 1| 3681 |23.01.2025 Тръмп подписа заповед за отнемане достъпa до класифицирана информация на 51 бивши служители на разузнаването . 8| 3534 |01.11.2024 САЩ с обвинение към Русия за намеса в изборите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads