7| 3630 |28.03.2021 НОВИНИ

Боряна Калейн със златото на обръч и лента. Взе и бронз на топка на Световното

.
Боряна Калейн
Гимнастичката Боряна Калейн отново направи горди всички българи. Тя спечели златото при изпълнението си на обръч на първенството за Световната купа. Взе бронз и за съчетанието си с топка.

Калейн успя да впечатли журито с виртуозното си изпълнение на пируетите. Тя изпълни великолепно всички елементи от съчетанията си. Затова много експерти останаха изненадани от по-ниската оценка, което получи на топка.

Малко по-късно Боряна Калейн стана шампионка на лента и така спечели трети златен медал на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.  Калейн получи оценка от 22.150 точки.

Ансамбълът на България спечели финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София. Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова изиграха силно композицията си и получиха оценка от 39.800 точки, от които 31.600 за трудност.  Това е второ златно отличие за възпитаничките на Весела Димитрова от София след титлата в многобоя снощи.

На второ място на финала на пет топки е отборът на Япония с 39.700 точки, а на трето - Русия с 33.500 точки.