Реклама / Ads
0| 3713 |27.06.2022 НОВИНИ

Депутат от ПП с признание за бюджета: Не успяхме да „огреем“ навсякъде

.
Александър Ракшиев Източник: стопкадър, Nova News
„Съгласен съм, че не успяхме да „огреем“ навсякъде. Самият приоритет беше изцяло насочен към антикризисните мерки, които дискутираме през последния месец. Смисълът на актуализацията е тези мерки да стигнат до обществото“. Така Александър Ракшиев от „Продължаваме Промяната“ коментира държавния бюджет в ефира на Nova News.
 

„В този смисъл, въпреки че хората които работят в сектор „Култура“ няма да бъдат подпомогнати чрез повишение на техните заплати, защото бюджетната рамка не го позволява, подкрепа ще получат чрез мерките, които са налични за всички граждани“, поясни той и допълни, че разбира исканията на синдикатите.

 

„Трябва да се отбележи, че синдикатите правят това, за което са създадени. Радвам се да видя, че те застават на страната на хората, които представляват. На синдикатите бих казал, че ги чувам и ги разбирам“, каза още Ракшиев.

 

 Според него инфлацията няма да продължи да расте до края на годината.

 

„Тя се движи основно от цените на енергоносителите, а ние вече имаме стабилизиране на международните пазари. Хората трябва да са спокойни, че по-лошо няма да стане от гледна точка на инфлацията. Със сигурност в момента страната ни изживява едни тежки икономически времена“, обясни народният представител на ПП.

 

На въпрос с кого ще преговарят от ПП, той каза следното: „Тази седмица целим да съберем необходимото мнозинство, което да застане от правилната страна на битката с корупцията. В този смисъл може или да преговаряме централизирано с партиите, или да потърсим конкретна подкрепа от депутати“.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 4171 |28.06.2022 Искрен Арабаджиев, ПП: Ако нямаме 121 гласа, няма да изпълним мандата . 0| 3713 |09.06.2022 ПП нямали пари да купуват депутати . 0| 3310 |08.06.2022 Гюров, ПП: Дали ИТН е надежден партньор ще си проличи при актуализацията на бюджета . 0| 3818 |26.03.2022 Депутат от ПП: Бойко Рашков има пълната ни подкрепа

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads