Реклама / Ads
0| 3758 |08.06.2022 НОВИНИ

Доц. Киселова: Правителството може да падне, ако бъде внесен вот на недоверие

.
доц. Наталия Киселова Източник: БГНЕС
Ако бъде внесено искане за вот на недоверие и ако „Има такъв народ“ решат да гласуват заедно с ГЕРБ, ДПС, и „Възраждане", тогава има вероятност правителството да падне, заяви пред БНТ преподавателят по конституционно право доц. Наталия Киселова.
 

„Не останах с впечатление, че министър-председателят има намерение да се внесе искане за вот на доверие. Опозицията ако прецени, тя е на ход. Но не е на дневен ред да кажем, че правителството е паднало“, обясни тя.

 

„Предложението г-н Рашков да бъде избран за председател на КПКОНПИ в сегашния формат би трябвало да бъде направено преди освобождаването му като министър, за се гарантира, че той наистина влиза в нея“, каза още доц. Киселова.

 

„Оттук премиерът каза, че са им необходими 12 гласа и предполагам, че ще разчитат или на депутати от други групи, или имат предварителна договорка от ИТН, че ще ги подадат. Освен това самите министри от ИТН трябва да подадат оставка, защото изтеглянето на министър буквално не води до тяхното освобождаване, необходимо за това а се произнесе НС“, добави тя.

 

„Предполагам, че министър-председателят ще направи рокада, като ще предложи 5 министри, на мястото на тези, които излизат, ако приемем, че г-н Рашков е станал шеф на КПКОНПИ“, каза още адвокатът.

 

По думите й тази рокада може да мине само обикновено мнозинство - 62 души.

 

„За няколко гласувания се изискват по-високи мнозинство - евентуално преодоляване на вето, разговори за избиране на инспектори към ВСС, но според мен това не е на дневен ред“, коментира още тя.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3387 |06.12.2024 Доц. Киселова: Искаме Народното събрание да започне да работи и да не се стига до нови избори . 2| 3302 |04.12.2024 Деветият опит: Ще бъде ли избран председател на Народното събрание? . 2| 3424 |09.09.2024 Доц. Киселова: Двете ДПС-та са подали една и съща банкова сметка в ЦИК . 3| 3523 |24.06.2024 Доц. Киселова: ГЕРБ и ДПС могат да съставят правителство при малко игра с кворума

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads