Реклама / Ads
0| 4052 |13.09.2016 НОВИНИ

Европроучване: Половината данъкоплатци против ”плоския данък”

.
Според национално допитване, половината от данъкоплатците възразяват срещу ”плоския данък” и смятат системата за облагане за несправедлива, предава БНР. Изследването е част от проект ”Заедно за данъчна справедливост”, финансиран от Европейската комисия в 18 европейски държави.
 
Една трета  от доходите у нас покриват преките данъци и осигуровки, но това, което прави данъчната ни система несправедлива в сравнение с европейските държави са невидимите данъци под формата на ДДС и лицензи, казва икономическият координатор на проекта Димитър Събев.
 
"Това са, когато отидем да си купим хляб, когато отидем да си заредим гориво на автомобила, когато отидем да си купим чушки, хората го плащат и в това отчетността в България е по-ниска, тъй като хората не знаят всъщност какво излиза от техния джоб", каза той.
 
Другата несправедливост на системата, приходите от корпоративните данъци са с един милиард по-малко в сравнение с тези на физическите лица. И редица европейски държави критикуван българската данъчна система като от офшорен тип заради ниските данъци. Затова решението е промяна, казва Събев.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 1427 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 1396 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 1441 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 1546 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads