Реклама / Ads
0| 4816 |24.07.2016 НОВИНИ

Фалшиви сигнали подавани след стрелбата в Мюнхен?

.
Общо 4310 спешни повиквания са получени в петък вечерта в полицията в града. Властите изясняват дали няма опит за умишлена дезинформация. Равносметката след атаката сочи, че жертвите са девет, шест от тях - деца, ранените са 27, като 16 остават в болница.
 
Сред пострадалите има и една българка. Тя счупила ръката си, след като била пометена от тълпата, бягаща от куршумите в търговския център „Олимпия”.

Вече е установено, че нападателят е  действал сам и се е самоубил след атаката. Неговото име, според вестник „Билд”,  е Али Давид Сонболи. Изданието дори разпространи снимка на 18-годишния германец от ирански произход. Той имал психически проблеми, лекувал е депресия.

Според немския вътрешен министър  Томас де Мезиер семейството на Али е шиитско, но той вероятно е приел християнството преди нападението.

Министърът потвърди информацията, че убиецът е писал през фалшив Facebook профил, за да покани хора в заведението за бързо хранене, където открил огън, щом поканените от него пристигнали.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 241 |14.12.2025 „Това е обявяване на война“: Орбан остро за конфискацията на руски активи . 1| 480 |14.12.2025 Учени са открили скали, които действат като естествени електроцентрали . 0| 433 |14.12.2025 Имотите у нас са поскъпнали с 25% . 0| 865 |14.12.2025 Престъпници използваха Бачковския манастир в схема с фалшиви терапии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads