Реклама / Ads
1| 2892 |19.07.2023 НОВИНИ

Искрен Митев от ПП-ДБ вярва, че Василев е запазил възможност за ръст на заплатите за част от синдикатите

.
Искрен Митев, ПП-ДБ Източник: БГНЕС
Исканията на синдикатите са по две направления - моментното състояние и липсата на достойно заплащане, също и дългосрочно решаване на проблема. Работим и в двете посоки. Финансовият министър трябва да е запазил възможността да се увеличат заплатите поне за някои от протестиращите.
 

Това заяви в кулоарите на парламента депутатът от ПП-ДБ Искрен Митев.

 

Народният представител увери, че следващата седмица по всяка вероятност ще бъде одобрено отпускане на средства.

 

"Не се вдигат заплатите в определен сектор, защото се казва ако няма за всички, тогава не ги вдигаме. Или има за всички, или за никой. Смятам, че този подход е прекалено амбициозен и ангажиращ. Истината е, че увеличението не може да се случи едновременно. Надявам се и самите протестиращи да идват на масата не само с искания, но и с готовност да направят компромис да се вдигнат сега заплатите на един сектор, а при следващия бюджет, който е след 4 месеца, на друг", коментира още Митев.

 

Според него бива да се бърза със съдебната реформа, а трябва да се пипа внимателно.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 11| 5258 |19.02.2025 Асен Василев: Скандален бюджет, по-лош от този на служебния кабинет, далеч от Еврозоната . 0| 3460 |15.01.2025 Парламентът прие окончателно Закона за приходите и разходите . 13| 3777 |17.12.2024 Полицейският синдикат обяви протестна готовност, ако заплатите им не бъдат повишени от началото на 2025 г. . 8| 4592 |05.11.2024 Синдикалист: Ако не получим обещаното увеличение на заплатите, МВР излиза на масови протести

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads