1| 2996 |19.08.2021 НОВИНИ

”Лъвиците” стартираха Европейското по волейбол с безапелационна победа срещу Гърция

.
Източник: Instagram
С 3:0 гейма започнаха участието си в Европейското първенство по волейбол за жени българските ”лъвици”, както ги наричат феновете. Националките ни извоюваха безапелационна победа на вчерашния старт на турнира в Пловдив.

България е домакин на европейското заедно с Хърватия, Румъния и Сърбия. Тимът ни, воден от селекционера Иван Петков, спечели за 76 минути чиста победа с 3:0 (25:20, 25:15, 25:19) срещу Гърция, в първия си двубой от група В.

Волейболистките ни доминираха през целия мач. Гръцките национали успяха да вземат преднина само два пъти през целия мач и поведоха с две точки.

С най-много точки в тима ни (19) завърши капитанът Елица Василева, която изнесе много силен мач.

Двубоят в зала "Колодрума" мина под непрестанната поддръжка от страна на публиката. На трибуните беше и президентът Румен Радев.

. 0| 3837 |18.08.2021 Старт на Европейското първенство по волейбол за жени . 2| 3449 |07.07.2021 Суперкомпютър: ”Червения динамит” бие ”Трите лъва” на европейското по футбол . 0| 3185 |03.07.2021 Италия победи Белгия с 2:1 в Мюнхен и отива на полуфинал на Европейското . 2| 3104 |18.06.2021 Две български победи на европейското по бокс до 22 г.