Реклама / Ads
9| 8073 |13.02.2016 НОВИНИ

Масивен инфаркт е покосил легендарния български защитник Трифон Иванов

.
Трифон Иванов е получил масиран инфаркт. Около 10:00 часа часа бронзовият медалист от САЩ‘94 внезапно се почувствал зле, прихванал се за сърцето и се свлякъл на земята в дома си във великотърновското село Самоводене. Трифон припаднал пред очите на приятелката си Ваня Панова.
 

Изплашената жена незабавно позвънила на кмета на селото Николай Милаковски. Управникът пък се обадил на телефон 112 и се отправил към жилището на футболната легенда. Когато пристигнал, кметът заварил издъхналия Туньо. Трифон остава завинаги в историята на българския футбол като един от най-големите! За България има 76 мача и 6 попадения, като е капитан на "лъвовете" на световното първенство през 1998 г. Именно с негов златен гол България успява да надвие Русия на 10 септември 1997 г. и да се класира за Мондиала във Франция. Друг знаменит гол на Туньо е този от гостуването ни на Уелс през 1994 г., когато с воле препарира Невил Саутол от границата на наказателното поле. Трифон е сред героите от САЩ‘94, когато успява да се справи с опазването на нападатели от калибъра на Габриел Батистута и Руди Фьолер. 

Екипът на Frognews изказва искрените си съболезнования на роднините и приятелите на големия Туньо!

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2171 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 2141 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 2145 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 2167 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads