0| 3169 |27.06.2021 НОВИНИ

Много трудно и с доза късмет Италия победи Австрия с 2:1

.
Италианците ликуват...
С много зор и доза късмет Италия победи Австрия с 2:1 след продължения (0:0 в редовното време) от 1/8-финала си от Евро 2020 на стадион „Уембли“ в Лондон. На четвърт финала ще срещне Белгия или Португалия, които играят в неделя от 22:00 часа в „Ла Картуха“ в Севиля.

Италианците тръгнаха да търсят победата ощ от първата минута на мача. Имаха няколко шанса, но не стигнаха до гол. В 30-тата минута удар на Чиро Имобиле срещна гредата.

През второто полувреме дойде часът на Австрия. Отборът пропусна няколко възможности минути след подновяването на играта. Австрийците натискаха, а италианците се отбраняваха. В 66-ата минута след удар с глава на Арнаутович Австрия поведе, но попадението беше отменено заради засада.

Четвърт час преди края австрийците отново бяха в опасна близост до италианската врата и заслужаваха дузпа, но съдиите в крайна сметка откриха, че фаулираният играч Лайнер е бил в засада. Така Италия се размина втори път…

В продълженията Италия показа на какво е способна и резервите Киеза и Песина вкараха две попадения в рамките на 10 минути, разписвайки се в 95-ата и 105-ата минута. През втората част на продълженията австрийците отново се активираха, а Шауб отправи Шауб бомбен удар срещу вратата, но Донарума спаси. Минути по-късно и Марсел Забицер се размина с гол за австрийците. Гол във вратата на Италия все пак падна, а негов автор стана Саша Калайджич в 114-ата минута за крайното 2:1 в мача.