Реклама / Ads
2| 4895 |12.02.2015 НОВИНИ

Москов: Изтичането на мандата на управителя на НЗОК няма да създаде трусове

.
Петър Москов
Изтичането на мандата на управителя на Националната здравноосигурителна каса Румяна Тодорова няма да създаде трусове в системата, заяви министърът на здравеопазването Петър Москов:
 

Дали няма кандидати ще разберем в следващите дни, но наистина нека да не превръщаме края на един мандат в драма. Този мандат наистина свършва на 12-и, това е днес и следва нов мандат, евентуално ново ръководство. Ще видим какви кандидатури ще бъдат представени. Докато тече изборът, подуправител на Касата има всичките права да го прави, Надзорният съвет работи ефективно - както виждате, т.е. няма никакво основание за притеснение.

След като новите правила и методики за финансиране в здравеопазването бъдат приети от Министерския съвет, би трябвало системата да се успокои, каза още Петър Москов:

 

Целият процес по спокойствие в системата, по ясни правила за финансиране е извървян. Той е завършен. Остава валидирането от МС. Така, че по отношение на действията на ръководството на Касата - всичко е спокойно. Изпълнителите на болнична помощ трябва да бъдат спокойни и съответно пациентите трябва  да знаят, че има ясни правила, по които тяхното лечение ще бъде осъществявано.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 7124 |21.02.2018 Д-р Д. Петров за Фрог: И парламентът не може да пипне Плочев, ако той няма нарушения . 6| 5073 |28.12.2016 Москов хвалипръцко: Направил реформата в болниците за 2 вместо за 10 години . 5| 5363 |19.05.2015 Москов: Няма да ставам папа на Рим, генсек на НАТО, кмет на София . 8| 4996 |29.12.2014 Москов: БЛС и НЗОК имат грижа да не бъде източван бюджетът

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads