0| 3586 |14.10.2018 НОВИНИ

Нашите успяха да надвият Кипър с 2:1 в Лигата на нациите, Холандия удари Германия с 3:0

.
Източник: БГНЕС
България победи Кипър на футбол с 2:1 в София. Този резултат бе остигнат трудно, след големи колебания в играта на нашите. Започнаха уж добре, но кипърските футболисти вкараха първи гол и поведоха на поувремето.

Десетте хиляди на трибуните продължиха да подкрепят българските футболисти въпреки безплодната им игра. Това изглежа даде импулс на националите. Кирил Десподов вкала в 59-та минта за изравняване, а Тодор Неделев наниза победния гол в 68-та минута. Феновете полудяха от радост, а треньорът Петър Хубчев показа, че знае как да гони победата със своя отбор.

В понеделник националите летят за Норвегия, където ще играят четвъртия си мач от Лигата на нациите. Българите имат в актива си вече три победи, които на този етап ги правят фаворити в надпреварата.

След мача треньорът заяви на пресконференцията: В този турнир не играем за хикс. Ще ви споделя нещо, което не знаете. Преди първия мач се разбрахме с момчетата, ако водим, да не бавим играта и да не правим смени. Играем само и единствено за победа. Ако излезем с друга нагласа, по-добре да си починем няколко дни и да не тръгваме за Норвегия".

Също снощи Холандия разката амбицирания тим на Германия с 3:0. На "Йохан Кройф Арена" един след друг головете нанизаха Върджил Ван Дайк, Мемфис Депай и Жоржиньо Вайналдум.