Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 5524 |10.11.2016 НОВИНИ

Обама прие наследника си Тръмп

.
Барак Обама покани наследника си Доналд Тръмп в Белия дом за разговори, които трябва да осигурят плавното предаване на властта въпреки различията между двамата, съобщи Ройтерс. Тръмп излетя с частния си самолет от Ню Йорк и се приземи на националното летище “Рейгън” край Вашингтон.
 
Срещата между двамата протече при затворени врата, но след това те застанаха заедно пред камерите в Овалния кабинет. Милиардерът ще стане 45-ият американски президент след победата си над демократката Хилари Клинтън. Настоящият президент, който по-рано определи Тръмп като “неподходящ” за поста, призова всички американци да приемат резултатите от изборите във вторник.

 “Сега всички ние му пожелаваме успех в обединяването и ръководенето на страната”, каза действащият президент Обама в изявление в Розовата градина на Белия дом в сряда и посочи, че всички са в един отбор. По-късно от Белия дом обясниха на репортерски въпроси, че спокойният тон на Обама не променя критичното му отношение към много от позициите и действията на Тръмп.

 

Предполагаше се, че срещата между двамата ще е трудна, след като Тръмп оспорваше американското гражданство на Барак Обама и обеща да спре някои от ключовите му политики. Политиците опитаха да сложат противоречията зад гърба си поне пред камерите по време на срещата си. По същото време среща проведоха и настоящата и бъдещата първа дама на САЩ Мишел Обама и Мелания Тръмп. “Преди осем години с президента Буш имахме съществени различия, но екипът му беше възможно най-професионален в осигуряването на плавен преход”, заяви Обама.

 

“Инструктирал съм моя екип да последва примера на отбора на президента Буш”, каза той. Вицепрезидентът на САЩ Джо Байдън говорил с новоизбрания вицепрезидент Майк Пенс, поздравявайки го за победата, и го поканил на вечеря. Байдън и съпругата му Джил заявили, че ще направят прехода към поста му колкото се може по-гладък, отговаряйки на всеки негов въпрос. Действащият вицепрезидент уверил, че Пенс и семейството му ще се влюбят в ролята си и в жилището, което скоро ще заемат.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 16| 24941 |08.11.2025 Джо Байдън: Доналд Тръмп разрушава не само Белия дом, но и САЩ . 5| 3023 |16.09.2025 Америка и Великобритания в центъра на вниманието: Тръмп пристига за историческа визита . 11| 4235 |20.01.2025 Инаугурацията: Доналд Тръмп положи клетва като 47-мия президент на САЩ /на живо/ . 11| 3671 |09.11.2024 Седем амбициозни обещания на Тръмп: Какво да очаква Америка? /видео/

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads