Реклама / Ads
7| 3852 |19.02.2022 НОВИНИ

Олаф Шолц: ЕС да ускори присъединяването на страните от Западните Балкани

.
Олаф Шолц Източник: БГНЕС
Европейският съюз трябва да ускори процеса на присъединяване на страните от Западните Балкани към ЕС, тъй като само силна и обединена Европа ще може да играе важна роля в многополюсен свят. Това заяви на конференцията по сигурността в Мюнхен германският канцлер Олаф Шолц, цитиран от местни и чужди медии.
 

"Не е достатъчно да обявим перспективата за разширяване на ЕС към този регион като стратегическа цел. Трябва активно да ускорим този процес", каза той.

 

По-рано Европейската комисия заяви, че приемането на страните от Западните Балкани в Европейския съюз е геостратегическа цел на общността.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 539 |21.12.2025 Европа в задънена улица: Провалът на сделката с Меркосур и световният ред на Тръмп . 0| 844 |21.12.2025 Съдът реши: 29-годишният обвиняем за детска порнография остава в ареста . 5| 1078 |21.12.2025 Демографският срив: Как Източна Европа изчезва бавно . 2| 1398 |21.12.2025 Жестоко убийство след съседска вражда отново разтърси България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads