0|
				 4815
				|28.01.2019
				
								НОВИНИ
				
				Опасност от лавини в Рила, Пирин и Родопите
 
									
				Заради голямата опасност от лавини в Рила, Пирин и Родопите, Планинската спасителна служба призовавата скиорите да не излизат от пистите.			
			От Планинска спасителна служба (ПСС) към Българския червен кръст предупреждават за висока лавинна опасност има в Рила, Пирин и Родопите.
През почивните дни е паднал много сняг и в момента има повишаване на температурите, което увеличава лавинната опасност. Туристите трябва да бъдат изключително внимателни при движение във високите части на планината. Времето е облачно, а температурите варират между 0 и - 5 градуса. Във високите части на планините има слаби до умерени ветрове.
Навсякъде снежната покривка е достатъчна за каране на ски, но не трябва да се излиза извън обработените терени. Лифтовите съоръжения работят навсякъде. Няма инциденти с туристи през изминалото денонощие, съобщават още от ПСС.
Моля, подкрепете ни.
 
						 
						 
						 
						 
						 
					
				
			
			
				
				Реклама / Ads
			
			
							КОМЕНТАРИ 
				
				Реклама / Ads
			
		 
			 
					 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			