Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 3884 | НОВИНИ

Отоплителният сезон ще приключи на 30 април

Отоплителният сезон ще приключи на 30 април
Източник: БГНЕС
Отоплителният сезон ще приключи на 30 април, съгласно нормативната уредба, според която „Топлофикация София“ има задължението да предоставя топлинна енергия.
 

Парното може да бъде спряно предсрочно при настъпването на няколко изисквания. Това са три последователни дни със средноденонощна температура над 12 градуса и прогноза за трайно затопляне през следващите 7-10 дни. Към момента тези условия не са изпълнени. При топло навън време, температурата у дома може да се регулира.

Абонатната станция е снабдена с температурни датчици, така че при повишение на външните температури, тя намалява притока на топлинна енергия. С настъпването на вечерта и падането на температурите, тя възстановява режима си на работа. Клиентите могат да затворят вентилите на радиаторите и уредът за дялово разпределение няма да отчита потребление.

 

Сметките за март скоро ще бъдат готови, те ще бъдат изчислени по цената, действаща до 1 април 2020 г., съгласно разпределението от топлинните счетоводители. Сметките за потребената топлинна енергия в сградите през април ще бъдат изчислени по цената, която е определена от КЕВР от 1 април.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Германия забрани влизането на сезонни работници 1| 4738 | Германия забрани влизането на сезонни работници Сезонът в НБА ще се поднови най-рано през юни 0| 3831 | Сезонът в НБА ще се поднови най-рано през юни Туристическия бранш: Очакват ни масови фалити, безработица и провал на летния сезон 6| 6107 | Туристическия бранш: Очакват ни масови фалити, безработица и провал на летния сезон МО: Проверката на ген. Цанко Стойков приключи без предложение за наказание 8| 5489 | МО: Проверката на ген. Цанко Стойков приключи без предложение за наказание

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads