Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
18| 4066 | НОВИНИ

Папа Франциск определи войната в Украйна като световна

Папа Франциск определи войната в Украйна като световна
Източник: БГНЕС
”Войната в Украйна е вече световна война”, каза Папа Франциск в ексклузивно интервю за швейцарската обществена телевизия RSI по случай десетгодишнината от неговия понтификат, съобщава БНР.
 

Интервюто ще бъде излъчено в неделя. Част от него публикуваха италиански медии. Интервюто засяга различни страни от живота на Папа Франциск. Попитан за войните по света, той казва, че "тази в момента е световна война започнала на части".

 

Папа Франциск открои: "Всички велики сили са заплетени. Бойното поле е Украйна. Всички се бият там. Това кара човек да се замисли за оръжейната индустрия." По тази ос специалист му обяснил, че "ако не се произвеждат оръжия за една година, проблемът с глада по света ще бъде решен".

 

На въпроса какво би казал на Путин, ако го срещне сега, папа Франциск отговаря:

"Бих говорил с него толкова ясно, колкото говоря публично. Той е образован човек" и припомня как на втория ден от войната бил готов да отиде в Москва, стига Путин да му остави прозорец за преговори.

 

Папа Франциск допълни: "Лавров ми писа, че не е моментът, като ми благодари", уточнява папата и подчертава, че Путин знае, че той е на разположение с пояснението: "Но там има имперски интереси, не само на руската империя, но и на империите от други места. На империята е присъщо да поставя нациите на второ място“.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Папа Йоан Павел II знаел за случаи на сексуално насилие над деца от свещеници и правил опит да ги прикрие? 1| 3722 | Папа Йоан Павел II знаел за случаи на сексуално насилие над деца от свещеници и правил опит да ги прикрие? Буяр Османи определи като важно вписването на на ”българското малцинство” в Конституцията на РСМ 2| 3574 | Буяр Османи определи като важно вписването на на ”българското малцинство” в Конституцията на РСМ Папа Франциск, крал Чарлз III, Си Дзинпин и много други лидери поздравиха България за 3 март 3| 4537 | Папа Франциск, крал Чарлз III, Си Дзинпин и много други лидери поздравиха България за 3 март ЦИК определи номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите 4| 3623 | ЦИК определи номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads