Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 4244 |22.01.2020 НОВИНИ

"Подкрепа” иска да се махнат матурите в четвърти клас

.
Източник: БГНЕС
Учителският синдикат ”Подкрепа” иска да бъде премахнато националното външно оценяване в четвърти клас, но да бъдат въведени годишни изпити, които се оценяват от преподавателите. Според синдикалистите никой освен просветното министерство не се вълнува от оценките на децата, а те се подлагат на ежегоден стрес.
 

Вместо това по-добър би бил вариантът да се върнат оценките в началния курс и изпитите в края на годината, които обаче да се правят от преподаващия учител. В началото на външното оценяване имаше и матури за пети и шести клас, които след това отпаднаха, така че синдикатите се надяват това да се случи и с четвъртокласниците.


Припомняме, че неотдавна паника в социалните мрежи предизвика решение на министерството на образованието и науката (МОН) децата от четвърти клас да слушат диктовката на аудиофайл, вместо да я чете познатата им учителка, която е и запознта с всички техни особености. Синдикатите смятат, че бележките от така нареченото външно оценяване за децата не служат за нищо друго, освен за статистиката на МОН.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2604 |17.06.2025 Асоциация "Родители": НВО вреди на децата! . 0| 3362 |05.03.2025 Министър Вълчев: Готвим промени в закона за предучилищното и училищното образование . 0| 3067 |11.02.2025 Експерт: Липсва национална стратегия за развитието на математическото образование в прогимназията . 2| 3745 |31.01.2025 Реформа в училищата. Махат една матура, въвежда се нов изпит

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads