Реклама / Ads
1| 4113 |09.02.2017 НОВИНИ

Правосъдният министър в Румъния подаде оставка

.
Румъния
Румънският министър на правосъдието Флорин Йордаче подаде оставка. Тя идва в резултат на правителствения указ за амнистия на корупционни престъпления, които доведе до масови протести в страната.
 

Междувременно Конституционният съд на държавата обяви, че няма да излиза с решение за спорния указ, след като омбудсманът, главният прокурор и президентът на Румъния сезираха съда.

 

"Този указ повече не съществува. Отменен е от правителството. Ние изхождаме от факта, че извънредният указ вече не съществува", каза председателят на съда Валер Дорнеану.

Оттеглянето на указа обаче трябва да бъде одобрено от парламента.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 202 |15.12.2025 „Софийска вода“ временно ще прекъсне водоснабдяването в някои части на столицата . 2| 423 |15.12.2025 Танкерът „Кайрос“ ще бъде изтеглен до Бургаския залив . 0| 464 |15.12.2025 Външните министри на ЕС обсъждат войната в Украйна . 6| 616 |15.12.2025 Представят първи стъпки за изграждане на многоетажни квартални паркинги

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads