Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 4685 |01.04.2017 НОВИНИ

Протестиращи подпалиха парламента в Парагвай

.
Протестиращи щурмуваха и подпалиха парагвайския парламент в петък, след като Сенатът (горната камара) тайно гласува за промяна в конституцията на страната, позволяваща президентът Орасио Картес да се кандидатира за втори мандат, предава Reuters.
 
Конституцията на Парагвай, приета през 1992 г. след период на диктатура в страната, не позволява преизбиране на държавния глава.

„Беше извършен преврат. Ние ще се съпротивляваме и ще призовем хората също да го направят“, заяви сенаторът Десири Маси от опозиционната Прогресивна демократическа партия.
Пожарникарите са овладяли пламъците, след като протестиращите напуснаха сградата на парламента късно в петък. Съобщава се , че протестите са продължили в други части на столицата Асунсион и страната.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 3254 |04.03.2025 Сбиване и димни бомби в сръбския парламент, депутатка се бори за живота си . 1| 3407 |02.12.2024 Призив за импийчмънт: Сара Дутерте обвинена в корупция и некомпетентност . 1| 3255 |17.09.2024 Мъж запали пожар в Двореца на парламента в Букурещ . 4| 3441 |31.07.2024 Напрежението във Венецуела расте: 6-ма убити и над 700 арестувани при протестите срещу изборните резултати

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads