Реклама / Ads
0| 4903 |22.06.2009 НОВИНИ

ЦИК обяви за недействителни 12 регистрации на кандидати за депутати

.
Централната избирателна комисия е анулирала 12 регистрации на мажоритарни кандидати.
 
Четири от тях са регистрирани в повече от един район, един кандидат е регистриран от две партии, двама са ненавършили законната възраст от 21 години (към 5 юли 2009) и петима са с двойно гражданство.

Общият брой на регистрираните мажоритарни кандидати е 357, а 4295 са одобрените кандидати в пропорционалните листи. До 27 юни партиите и коалициите могат да предложат други кандидати на техните места.

Говорителят на ЦИК Бисер Троянов съобщи, че е допустимо обявената бройка на секционните избирателни комисии в чужбина на сайта на МВнР да бъде променена. Също така е възможно на базата на жалби от ощетени българи зад граница ЦИК да вземе евентуално решение за откриването на нови секции.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 286 |14.12.2025 „Това е обявяване на война“: Орбан остро за конфискацията на руски активи . 1| 512 |14.12.2025 Учени са открили скали, които действат като естествени електроцентрали . 0| 459 |14.12.2025 Имотите у нас са поскъпнали с 25% . 0| 900 |14.12.2025 Престъпници използваха Бачковския манастир в схема с фалшиви терапии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads