Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3371 | НОВИНИ

Цветелина Пенкова: Първото европейско законодателство за старт-ъпи ще бъде факт

Цветелина Пенкова
Цветелина Пенкова
„Предложението ми за първото по рода си европейско законодателство за старт-ъп и скейл-ъп беше прието в Комисията по промишленост, изследвания и енергетика (ИТРЕ) с огромно мнозинство. Това е постижение както за България, така и за целия ЕС. С това още веднъж дадох ясен знак, че европейските институции ще предприемат конкретни действия за подпомагането на сектора.“ Това заяви евродепутатът от Групата на Прогресивния алианс на социалистите и демократите Цветелина Пенкова.
 

Тя поясни, че в законодателството ще има ясна дефиниция на европейско ниво- какво е старт-ъп и каква е разликата с малки и средни предприятия.

 

„Общоевропейското законодателство и стратегия ще са съобразени с нуждите на старт- ъпите. Регламентират се благоприятни условия, които да подпомогнат прохождането на старт-ъпите чрез по-лесен достъп до финансиране, по-лесно привличане на повече частни инвеститори, редица данъчни облекчения, премахване на съществуващите регулаторни тежести и гарантиране правата на служителите“, поясни Цветелина Пенкова.

 


.

 

Гласуването в пленарна зала е насрочено за 14 декември. „Убедена съм, че целият парламент ще ни последва и ще изкаже пълната си подкрепа към сектора, за да достигне той пълния си потенциал“, коментира евродепутатът.


Според нея даденият старт на европейско законодателство за старт-ъп и скейл-ъп е ключово за създаването на благоприятна среда, която да насърчи пазарната реализация, да отключи повече финансирания и да стимулира разрастването на европейската и българската старт-ъп индустрия.

 

„Чрез правила и регулаторна рамка създаваме възможности за растеж, повече работни места, а европейските старт-ъп и скейл-ъп  компаниите ще бъдат конкурентоспособни на световния пазар“, допълни Пенкова.

 

„През последната година и половина работихме в тясно сътрудничество с Българската предприемаческа асоциация - BESCO и Европейската старт-ъп асоциация - AlliedforStartups, за да подготвим тази законодателна инициатива. Резултатът вече е налице“, заключи Цветелина Пенкова.

 

За контакт с Групата на Прогресивния алианс на социалистите и демократите в ЕП: https://www.socialistsanddemocrats.eu/


.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Защо самолетът на Лавров не прелетя над България? 6| 4018 | Защо самолетът на Лавров не прелетя над България? Терзиев назначи нови зам.-кметове на Столичната община 4| 4768 | Терзиев назначи нови зам.-кметове на Столичната община Скандал между Кирил Петков и Делян Пеевски в пленарна зала, Нинова: Излезте и се разберете като мъже /обновена/ 2| 3593 | Скандал между Кирил Петков и Делян Пеевски в пленарна зала, Нинова: Излезте и се разберете като мъже /обновена/ Пеевски към Денков: Защо са го пратили това момченце да си играе в тоя кабинет? То е немирно и не знае с играчките какво да прави 17| 3890 | Пеевски към Денков: Защо са го пратили това момченце да си играе в тоя кабинет? То е немирно и не знае с играчките какво да прави

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads