Реклама / Ads
7| 5464 |04.03.2010 НОВИНИ

Втори магистрат изгонен заради Черничкия

.
Провел 23 разговора с Красьо от Плевен само за един ден, после станали 53. Обвинителят от Софийска апелативна прокуратура Иван Петров, който е сред създателите на Етичния кодекс на магистратите, е уволнен от Висшият съдебен съвет.
 
Разговорите са осъществени на 22 април, когато се е състоял изборът за заместник-главен прокурор, за който е кандидатствал Петров.

В последствие разговорите между магистрата и Красьо достигнали до 53 на брой.  Заради разговорите си с Красьо днес бе понижен в ранг за срок от две години Димитър Кирилов, кандидатствал за поста председател на Районен съд Плевен. Кирилов е провел 23 разговора с Георгиев.

Иван Петров е известна фигура в прокуратурата от ерата на бившия обвинител №1 Никола Филчев. Той попадна в разработка на ГДБОП срещу застреляния в Амстердам Костантин Димитров – Самоковеца, след като бяха засечени 40 разговора между двамата. Филчев първо заплаши, че ще предложи уволнението на прокурора, но в последствие скандалът бе потулен.

Frognews.bg припомня, че това е вторият отстранен след скандала с Красьо от Плевен. Преди една седмица беше уволнен и Даниел Нинов от Окръжен съд Велико Търново.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 5574 |19.07.2024 Скандално заседание, унизени депутати - институциите бойкотираха комисията за "Исторически парк" . 1| 2941 |22.05.2024 Апелативният прокурор на София е освободен от длъжност . 0| 6864 |07.12.2010 Свидетели по делото на Красьо Черния с амнезия . 1| 6093 |18.05.2010 Внесоха обвинение срещу Красьо Черния, криел истината

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads