Реклама / Ads
3| 5017 |22.12.2018 НОВИНИ

Загинали са патици обитаващи Борисовата градина

.
Езерото с водоплаващите птици (Патешкото езеро) е създадено през 1972 г. Източник: БГНЕС
По загадъчен начин са загинали белите патици и част от дивите патици в Борисовата градина. Градинарите на парка са прибрали днес седем трупа на бели и два на диви. По почти всички има следи от зъби на хищник, вероятно оставени от улични кучета.
 

По почти всички намерени загинали патици има следи от зъби на хищник, вероятно оставени от улични кучета. Няма и следа от още на 5 екземпляра от белите патици, съобщава novini.bg.

 

Най-вероятно птиците са премръзнали през последните ледени нощи, може да са дори отровени, а после са наръфани от кучета и изядени. Това са заявили от Българското дружество за защита на птиците (БДЗП).

 

През август тази година се излюпиха 6 зеленоглави патета в езерото на Борисовата градина.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3134 |02.03.2024 Отровиха царски орел и още 13 животни в Странджа . 1| 5669 |02.10.2015 39 пеликана са намерени мъртви край Бургас . 3| 4937 |24.03.2015 Масов мор сред пеликаните в „Сребърна” . 9| 5154 |01.09.2014 Продължават да измират животни в столичния зоопарк

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads