Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3792 | НОВИНИ

Зам.-военният министър на Киев: Евакуацията в Мариупол ще приключи, когато всички са на украинска територия

Зам.-военният министър на Киев: Евакуацията в Мариупол ще приключи, когато всички са на украинска територия
Евакуацията на бойците от ”Азовстал” ще се смята за приключена тогава, когато всички войници са на украинска територия, заяви пред BBC зам.-министърът на отбраната в Украйна Хана Маляр.
 

"В Азовстал все още има много хора и ние продължаваме преговорите, за да ги измъкнем от там", казва още Маляр.


Евакуацията на бойците в стоманодобивния завод "Азовстал" в Мариупол беше трудно договорена. 264 ранени войници бяха изведени с автобуси и откарани в окупирани от руските сили територии в Украйна. Целта е те да бъдат разменени с пленени руски военни. 


По думите на зам.-военния министър операцията е чувствителна и решенията трябва да се вземат внимателно, защото може да има последствия за живота на хората. 


Преговорите все още продължават.


"Призивите на политици в Москва да бъдат съдени някои от тези, взети от стоманодобивния завод за военни престъпления, „най-вероятно са отправени за вътрешна пропаганда в Русия“, каза още Маляр.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Министър Проданов: Ще настоявам щабът да реши до края на седмицата къде ще бъдат настанени бежанците 0| 3879 | Министър Проданов: Ще настоявам щабът да реши до края на седмицата къде ще бъдат настанени бежанците Спортният министър: Една федерация остава без лиценз утре 0| 4443 | Спортният министър: Една федерация остава без лиценз утре Балабанов: Кой настоящ вицепремиер е бил шеф на политическия кабинет на министър от ГЕРБ? 0| 21079 | Балабанов: Кой настоящ вицепремиер е бил шеф на политическия кабинет на министър от ГЕРБ? Словакия ще плаща за руския газ в евро, твърди министърът на икономиката 0| 4345 | Словакия ще плаща за руския газ в евро, твърди министърът на икономиката

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads