Реклама / Ads
9| 8008 |06.02.2019 АКТУАЛНО

Мая Манолова: ”Топлофикация София“ работи като секретна служба, конкурира ДАНС

.
През 2016 поискахме от ”Топлофикация София” да покаже колко точно хората плащат за юрисконсулти. По наши сметки от дела до сега са 10-15 милиона. За удоволствието да бъдат осъдени, гражданите плащат два пъти - заплатата на юристконсултите, калкулирани в сметките и втори път по заведено дело.
 

Хванахме "Топлофикация" да съдят хиляди хора за стотинци, граждани дължащи от 1 до 10 лева, за да приберат тези големи юридически суми. Дружеството работи като една секретна служба, конкурираща се с ДАНС. Това заяви омбудсманът Мая Манолова в сутрешния блок на БНТ.

 

"Големият спор е дали "Топлофикация"следва ли да дава на граждани информацията как се харчат техните пари. Сагата е публична.Миналата седмица е приет новият бизнес план на дружеството, което отново не е прозрачно", каза още тя.

 

"На сайта на "Топлофикация" пише, че през юни те могат да поискат нова цена. В момента цената в историята на "Топлофикация" е най-висока. Проблемът е в столичния общински съвет, но и не само", допълни омбудсманът.

 

"Отправих и препоръки за променя на цените на ВиК услугите. Жителите на село Троица, Шуменско плащат по-високи сметки от хората на жълтите павета в София", завърши Мая Манолова.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 4297 |15.12.2025 Организирана престъпна група в МВР – акция на прокуратурата в Ловеч . 15| 4894 |14.12.2025 Русия и Крим под масивна атака: Горят нефтени депа и електроцентрали . 15| 4731 |12.12.2025 Арестуваха началника на Пето районно в София и негови колеги. Други 12 бандити задържани вчера . 1| 2507 |11.12.2025 „Личен въпрос“: Едва 16,2% от жертвите на домашно насилиe у нас подават сигнал

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads