Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
8| 10326 | ПОЛИТИКА

Жаблянов: Мафията от 90-те години заклати държавата

Валери Жаблянов
Валери Жаблянов
”Всичко, което е записано в Конституцията, а не е изпълнено за гражданите, създава предпоставки за разклащане в държавата”. Това заяви Валери Жаблянов от БСП.
 
Той допълни пред БНТ, че организиранта престъпност през 90-те години е в основата на нещата.

"Няма народно събрание, което да е записало ремонт в закона на обществените поръчки", смята той. "Трябва да сменим модела между държавата и разпределянето на публичните средства", категоричен е Жаблянов.

"Паралелната държава" у нас е резултат на много събития - появата на организираната престъпност, с приватизацията, с навлизането на европейските фондове се появиха префинени механизми за отклоняване на средства, заявиВалери Жаблянов.

По думите му докато не се смени моделът, няма как да се промени ситуацията в държавата. Нужен е институционален механизъм за това. Затова и премиерът "ще ремонтира" релсите, "ще чисти" снега. Това е резултат от години неработещи институции. Трябва да се внимава, когато се тръгва към промяна в България.


Постарахме се да проучим какви са очакванията за промени в обществото. Първото - нужен е ремонт на демокрацията. Второ - неработещото стопанство на страната. За България е необходим ръст на икономиката над 5 %, заяви Жаблянов.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Президентът свиква Народното събрание на 30 април 2| 2482 | Президентът свиква Народното събрание на 30 април Пак се прочухме – след като имахме цар-премиер, сега ще имаме президент-премиер 14| 4786 | Пак се прочухме – след като имахме цар-премиер, сега ще имаме президент-премиер Фискалният съвет с три сценария за България през 2026 г. – оптимистичен, песимистичен и много песимистичен 3| 2923 | Фискалният съвет с три сценария за България през 2026 г. – оптимистичен, песимистичен и много песимистичен Официално: ЦИК слага край на броенето, вижте разпределението на мандатите 2| 3393 | Официално: ЦИК слага край на броенето, вижте разпределението на мандатите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads