Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5062 | СВЯТ

Президентът на Узбекистан е починал

Президентът на Узбекистан е починал
Президентът на Узбекистан Ислам Каримов е починал, предаде Ройтерс, като се позова на три дипломатически източника.
 

По-рано днес беше съобщено, че Каримов е в критично състояние и че президентът на Казахстан Нурсултан Назарбаев възнамерява да го посети в болницата.

 

Властите в родния град на Каримов Самарканд са започнали спешно да почистват централните улици, което се разглежда като възможен знак за подготвяне на погребение.

 

Концерт и заря по случай националния празник на Узбекистан вчера бяха отменени. Високопоставени представители на властите не присъстваха на честването на Деня на независимостта, което накара чуждестранните дипломати да гадаят кой управлява бившата съветска република в Централна Азия в отсъствието на Каримов.

 

В неделя узбекистанското правителство съобщи, че президентът е бил откаран в болница за пълни медицински изследвания. На следващия ден дъщеря му уточни, че баща й е получил мозъчен кръвоизлив и е настанен в реанимация.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Вицепрезидентът Мишел Темер заби нож в гърба на Дилма Русеф 5| 5238 | Вицепрезидентът Мишел Темер заби нож в гърба на Дилма Русеф Президентът на Франция свика извънредно съвещание след взривовете в Брюксел 0| 5035 | Президентът на Франция свика извънредно съвещание след взривовете в Брюксел Венецуела съобщи за трима починали от зика 0| 4940 | Венецуела съобщи за трима починали от зика

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads