Реклама / Ads
1| 4998 |19.01.2010 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

БДЖ поемат товарите след гръцката блокада

.
Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Александър Цветков разпореди на БДЖ от днес да бъде създадена извънредна организация за превоз на товарите до Гърция.
 

Това ще даде възможност за по-бързото придвижване на товарите към южната ни съседка, предвид блокирането на пътищата в граничните райони, съобщиха от пресцентъра на ведомството.

Жп гарите на територията на страната, на които могат да се извършват товаро-разтоварни дейности са: София-товарна, Благоевград, Дупница, Дамяница и Кулата.

Товарите от Благоевград, Дупница, Дамяница и Кулата пътуват и се разтоварват на всяка жп гара в Гърция, отворена за търговска дейност.

На София-товарна има възможност и за товарене на контейнери. На гръцка територия, контейнерите могат да се разтоварват само на гарата в Солун.

Към момента вече има 2 заявки за жп превоз на товари от Кулата за Гърция.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2360 |16.12.2025 Фермерските протести спряха тировете на двата основни гранични пункта с Гърция . 0| 2315 |16.12.2025 Тежък трафик на ГКПП „Капитан Андреево“ и „Лесово“ заради стачките в Гърция . 0| 2315 |10.12.2025 Протестите на гръцките фермери блокираха и границата ни с Турция . 0| 2456 |04.12.2025 Трафикът през „Кулата“ възстановен, „Илинден“ затвори за камиони

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads