Реклама / Ads
38| 8362 |03.10.2020 НОВИНИ

29 въпроса към Борисов и Гешев: Българи в чужбина питат за корупцията, свободата на медиите

.
Източник: БГНЕС
Българската диаспора зад граница се обедини и зададе на правителството и прокуратурата у нас 29 въпроса, поставени от Мониторинговата група по демокрация, върховенство на закона, и основни права (DRFMG) към Европейския парламент. Въпросите са на различни езици, а целта е те да достигнат и до чуждите медии.
 

"Какви проблеми се опитвате да разрешите с предоставянето на законодателна инициатива на съдебната власт?"

 

"България е на 111-то място по свобода на словото. Какво ще направи правителството, за да се изсветли собствеността на медиите и да се гарантира сигурността на журналистите?"

 

Това са част от въпросите.

 

Вижте и цялото видео:




f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 15| 5233 |28.04.2021 Нов шамар: Съветът на Европа за медийната свобода у нас или нейната липса . 10| 4142 |24.01.2021 Елена Йончева: Допълнителните въпроси от ЕС са поредният предупредителен сигнал от Брюксел . 69| 22541 |13.07.2020 Демократите с ултиматум: Искаме оставката на парламента и на шефа на МВР. Ако до 18 часа не я подаде, отиваме пред МВР . 4| 4884 |18.11.2010 Ханес Свобода: В България медиите не са свободни

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads