Реклама / Ads
11| 4630 |28.05.2016 НОВИНИ

42 жалби срещу поскъпването на билетчето подадоха в съда

.
42 жалби срещу поскъпването на билета за градския транспорт в София са подали граждани в Административния съд на София-град.
 

Жалбите от граждани и юридически лица не са с идентично съдържание, но във всички се оспорва изцяло решението на Столичния общински съвет, с което беше изменена Наредбата за реда и условията за пътуване с обществения градски транспорт на територията на Столична община. Увеличението влиза в сила от 1 юни, когато билетът за еднократно пътуване поскъпва от 1 на 1.60 лева, а десетте талона - от 8 на 12 лева. Цената картите не се променя, с изключение на годишната карта, която поевтинява от 500 на 365 лева.

 

По всички жалби ще бъде образувано едно дело, което ще се гледа от тричленен състав на съда. Никой от жалбоподателите не е поискал спиране на действието на измененията.

Ако имате стари талончета за пътуване, няма да можете да ги използвате, ако не ги замените с нови. Това трябва да стане в срок до 30 септември на някоя от касите на градския транспорт в столицата. За целта трябва да доплатите 60 стотинки за всеки билет. Шофьорите на превозните средства от градския транспорт обаче няма да извършват замени.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2471 |10.12.2025 Компенсациите за картите в София: Как работят допълнителните 6 дни след стачката . 2| 2519 |28.11.2025 Съдът спря поскъпването на платеното паркиране в София . 3| 5091 |27.11.2025 Съдът спря по-скъпото паркиране в София. Въпросът обаче не е в цените, а в по-умна политика . 1| 4486 |08.12.2016 Започва дело срещу по-високата цена на билета в София

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads