Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 592 |21.01.2026 НОВИНИ

Евакуираха къщи в южна Атина заради обилни валежи

.
Няколко къщи в южната част на Атина бяха евакуирани заради обилни валежи, съобщи гръцката обществена телевизия ERT. Едно от жилищата се намира в близост до коритото на река Пикродафни, като дворът му е пропаднал вследствие на интензивния дъжд.
 

Властите са оценили ситуацията като опасна заради очаквано влошаване на времето и са извели обитателите на безопасно място.

 

Други две къщи в района също са били евакуирани. Жителите първоначално са отказали да напуснат домовете си, но след намесата на полицията са били изведени, уточнява ERT.

 

От общинската управа на Агиос Димитриос съобщават, че още две жилища се считат за потенциално рискови. Предстои да бъде взето решение дали и те ще бъдат евакуирани.

 

Местните власти в Атина са в повишена готовност заради прогнозите за обилни дъждове и силен вятър. По-рано жителите на област Атика получиха предупреждение на мобилните си телефони да ограничат пътуванията и да спазват указанията на властите. Червен код за опасно време е обявен в няколко региона на Гърция.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2379 |04.12.2025 Бурята „Байрон“ връхлетя Гърция: Училища затварят, червен код остава . 0| 2656 |13.08.2025 Десетки пожари бушуват в Гърция, евакуират туристите . 1| 2816 |12.08.2025 И в Гърция гори, най-сериозно в Закинтос и Кефалония . 1| 2919 |23.07.2025 Екстремни жеги и в Гърция, Мицотакис с план за справяне със сушата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads