Реклама / Ads
1| 3811 |10.02.2017 НОВИНИ

Общо 12 години затвор за биячите на 3-годишно дете

.
На по 6 години лишаване от свобода бяха осъдени Алескандър Донов и Патрик Първев, известни като жестоките биячи на малкия Еци. На 20-ти юли 2015 година двамата се гавриха и подлагаха на мъчения 3-годишния Христо Велински.
 

Бабаитите са осъдени още да платят по 60 000 лева на майката на детето. Съдът ги призна за виновни за причиняване на тежка телесна повреда. Съдебните заседатели обаче решиха, че извергите не са искали да причинят умишлено смъртта на детето.


Прокуратурата поиска затвор между 15 и 17 години за двамата младежи, подсъдими за опит за убийство на малкия Христо Велински, съобщи БНР. Патрик Първев и Александър Донов е трябвало да се грижат за детето, докато майка му е била в чужбина.

На 20 юли 2015 година двамата търсят спешна помощ, след като детето изпада в безпомощно състояние, и признават пред полицай, че са го удряли, защото е вдигнал шум. Прокурор Павел Панов поиска тежкото наказание с аргумента, че Първев и Донов умишлено са се опитали да убият Христо, като са му нанесли удари по жизненоважни органи. 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3051 |05.04.2025 "Срамна присъда". Близките на убития Димитър в Цалапица заплашиха с нови протести . 2| 3523 |26.11.2024 Ужасяващи факти засекретиха делото по случая с малтретираното 5-годишно момченце . 2| 3539 |29.10.2024 Ужасът с малтретираното 5-годишно момченце от Пловдив. Детето е инвалидизирано, предстоят му още операции . 0| 4347 |01.02.2017 Биячите на 3-годишния Христо вече са с по-тежки обвинения

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads